Aplica spontan

Economist

Data introducerii: 11 octombrie 2022

Expira la: 15 februarie 2023

Responsabilitati:

•    Inregistreaza cronologic si sistematic operatiunile alocate (facturi/ extrase bancare/ rezerve tehnice/ operatiuni diverse), verificand conformitatea cu cerintele fiscale, contabile si nevoile interne de raportare;
•    Monitorizeaza aplicarea corecta a procedurilor de catre personalul din agentii;
•    Efectueaza reconcilierea lunara a  soldurilor repartizate;
•    Centralizeaza, inregistrareaza si transmite catre plata impozitele si taxele locale per companie;
•    Intocmeste si depune documentatia necesara conform modificarilor legislative si tine legatura cu Administratia Financiara, impreuna cu expertul fiscal al companiei;
•    Participa la inventarierea anuala a elementelor patrimoniale.

Cerinte:

•    Studii superioare profil economic (preferabil contabilitate, finante, banci, asigurari);
•    Experienta profesionala minim 1-3 ani;
•    Constituie avantaj experienta in domeniul asigurarilor;
•    Microsoft Office Excel, Access nivel mediu/avansat;
•    Cunostinte temeinice despre standardele internationale de contabilitate;
•    Constituie avantaj cunoasterea SAP Hana;
•    Engleza nivel mediu;
•    Orientare spre performanta excelenta;
•    Proactivitate, asumarea responsabilitatii;
•    Flexibilitate si adaptare la schimbare;
•    Spirit de echipa, relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
•    Creativitate, deschidere catre inovatie si diversitate.